От днес стартират приеми по две мерки от Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г. на стойност 8,7 млн. лв. Това са мярка 2.2. „Продуктивни инвестиции в аквакултурите“ и мярка 5.4 „Преработване на продуктите от риболов и аквакултури”, съобщиха от пресцентъра на Минситерство на земеделието, храните и горите.
Бюджетът по мярка 2.2 е над 2,8 млн. лв. Прилагането ѝ е насочено към изграждане на нови предприятията за аквакултури и модернизацията на съществуващи, както и диверсификация на доходите чрез развиване на допълнителни дейности. Целта е да се повиши конкурентоспособността в сектора на аквакултурите и да се подобрят безопасността и условията на труд.
Нова ферма край Балчик ще добива до 5 тона стриди за година
Минималният размер на допустимата безвъзмездна финансова помощ за един проект е 30 хил. лева, а максималният е 550 хил. лева. Тук могат да кандидатстват лица, регистрирани по Търговския закон, които развиват или ще развиват дейност в сектор „Аквакултури“.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 10 февруари 2021 г. Бюджетът по мярка 5.4 е 5,9 млн. лв. Прилагането ѝ също е насочено към изграждането на нови и модернизация на съществуващи предприятия.
Целта е насърчаването на инвестиции в преработването на продукти от риболов и аквакултури. По мярката могат да кандидатстват еднолични търговци или юридически лица, регистрирани по Търговския закон или Закона за кооперациите.
Борисов се срещна с представители на организации в сектор „Рибарство и аквакултури“
Минималният размер на безвъзмездната финансова помощ за един проект не трябва да бъде по-малък от 20 хил. лева, а максималният да е до 1 млн. лв. Крайният срок за подаване на проектни предложения е 10 февруари 2021 г.
Подаването на проекти се извършва изцяло по електронен път чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на Европейския съюз в България (ИСУН 2020).
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.