Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване

в България

Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване

Предприемачът е на мнение, че свободата на словото е ограничена в световен мащаб

Най-богатият човек на Земята Илон Мъск призова Ирландия и другите страни от ЕС да напуснат блока.

“Ирландия трябва да напусне Европейския съюз”, написа Мъск в X.


“Както всички страни, според мен. ЕС унищожава демокрацията в Европа”, счита предприемачът, който доскоро бе сочен като дясна ръка в политиката на президента на САЩ Доналд Тръмп.

Между двамата обаче се появиха различния свързани със закони за данъчно облагане и субсидии.

Мъск направи това изявление в отговор на информация за задължението на Ирландия да приема бежанци, търсещи убежище в ЕС, въпреки обжалването на това от Дъблин.

Собственикът на X, Tesla и SpaceX често е предупреждавал за опасностите от масова миграция, която по негови думи може да унищожи всяка страна. Той също така нарече тези, които се опитват да ограничат свободата на словото истински фашисти.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.