Освен, че е юридически неграмотен, той нарушава правата на българските граждани и е срещу тях! С този закон се въвеждат три такси за достъп до вода.
Те наподобяват сградната инсталация при „Топлофикация“ – дори и да не се използва услугата, ще се плаща достъп до питейна вода, канализация и за пречиствателна станция, обясни още тя. Манолова допълни, че таксите за достъп няма да са обвързани със социалната поносимост на цената на водата, няма да имат таван и ще се определят както реши властта.
В Закона за ВиК липсва и обяснение какво е „беден потребител“ и кой ще получава водна помощ, каза още тя. Сега не говорим, че този монополен закон урежда и събирането на тези такси и когато вас ви няма в даден имот и не ползвате вода ще ви се натрупват такси и ще бъдете съдени за това.
Този закон е узаконяване на един грабеж и е в ущърб на хората. На практика става дума и за одържавяване – национализация на общинските ВИК, което си е политика на ограбване и заграбване.
Всички виждаме какво е качеството на водата и каква и е цената през лятото като над 100 селища страдаха в област Търговище и Шуменско, а сега колко повече ще са? Всяка реформа или поскъпване се начислява на гражданите.
Вдигане на ток за бизнеса няма проблем, той ще го калкулира на крайната цена на продукта. Вдигане на Газ за бизнеса – няма проблем, той ще го калкулира в крайната цена на продукта.
Така е с горивата. Но с водата прекалиха с три такси – не си пил, не си ползвал, не си искал и имаш да даваш. Явно, че гражданинът има право само да плаща!
Виж повече на Bultimes Info
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.