НСО и мокрите поръчки?!
Преди цяло десетилетие декларирах лично на закрити заседания в комисиите по национална сигурност при президента и в парламента, че в НСО има тежък проблем.
И не само там. 85% от служителите на отдел ”Лични охрани”, в който аз самия работих тогава, имаха престъпни взаимоотношения с криминални лица от тежката организирана престъпност.
По всички възможни направления.
Настъпи вътрешен конфликт между мен и проблемните в службата, който не можа да се реши професионално и стана обществено достояние. Всеки произведен от президента на РБ с указ „генерал“ беше свързан по различни схеми с престъпния свят и напълно политически зависим. Такава беше схемата, такава е и днес!
Генералските звания, липсата на специално образование и масово фалшиви дипломи бяха инструментите за вграждане на лица с проблемно обществено поведение и нисък морал във всички специални служби. Това стана официална държавна политика при един президент, който на практика управляваше скрито икономиката на цялата държава, а негов политически приближен беше поставен на ключов пост да управлява подземния свят. Оттогава, последваха невиждани мащаби на масови публични разстрели, котролирана от държавната власт контрабанда, трафик на хора и прочее престъпни дейности завършили с реки от кръв по всички улици.
Вършеха ги служители от системата за национална сигурност /офицери/ с протекцията на своите ръководители /генерали/ и под огромен политически чадър и зависимост. ББ тепърва беше монтиран по договорен политически ред през задния вход във властта със заобикаляне на задължителните проверки и контроли. Разпъна се политически чадър!
След това стана тъмно. И мрачно. До днес.
Николай Марков, Фейсбук
НСО и мокрите поръчки?!Преди цяло десетилетие декларирах лично на закрити заседания в комисиите по национална…
Публикувахте от Николай Марков в Четвъртък, 21 май 2020 г.
<
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.