Някой може ли да ме обясни, и разбира се, да ме убеди, какви са ползите от това да заменим лева с евро?

в България

Някой може ли да ме обясни, и разбира се, да ме убеди, какви са ползите от това да заменим лева с евро?
Привет, приятели

Въпреки, че основния ми профил е блокиран заради някой/я си, аз няма да спра да пиша това, което мисля.

Такъв съм бил и по Татово време, но такова ограничение и налагане на някакви „стандарти“ не съм преживявал.

Някой може ли да ме обясни, и разбира се, да ме убеди, какви са ползите от това да заменим лева с евро? Забелязвате ли, че нашите политици използват друг глагол, а именно: „да приемем“ или „въведем“?

Едно е да заменим нещо с друго, а съвсем друго е да приемем или въведем нещо. Приемането означава, че то ни е наложено, че някой иска това да се случи.

Въвеждането означава, че нещо ни липсва и сега трябва да въведем нещо, което да запълни тази „празнота“.


А, какви са причините за приемането или заменянето или въвеждането, никой не коментира. Коментарите са в посока ТРЯБВА. А, защо?

Каква е разликата, ако си останем с българския лев и не въведем еврото? Нито ще станем по-богати, нито ще ни се оправи живота, нито ще цъфне и ще върже политическия живот в България.

За мен целта е една, а именно да се заличи всичко що е българско и национално. Без значение какво е то – история, парична единица, стандарти, ценности, морал, идентичност, ако щете и личен живот. Като разбира се, крайния резултата е ЗАВИСИМОСТ.

Както българският език би приет в ЕС, какво пречи да бъде приет българския лев, като разплащателна валута в съюза? Ако ли пък не, какво пречи на хората, които пътуват из Европа да си набавят / закупят евро и да си пътуват, колкото си искат.

А, ако става дума за разплащане по международни сделки, то тогава да приемем и долара, и юана и всякаква друга валута, която е част от международния бизнес.

Е, така мисля аз.

Поздрави: Мажд Алгафари

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар