Това неутрализира коронавируса за 30 секунди

в Свят

Някои води за уста и перорални антисептици могат да деактивират човешки коронавируси и, според ново проучване, помагат за намаляване на разпространението на SARS-CoV-2, причиняващо COVID-19, съобщава ДЕ24, предаде Нова телевизия.

Резултатите, публикувани в „Journal of Medical Virology“, показват, че някои от тези продукти могат да бъдат полезни за намаляване на вирусното натоварване или количеството на вируса в устата след попадане там. Изследователи от Колежа по медицина в Пенсилвания, Съединените щати, тествали няколко орални и назофарингеални разтвори в лаборатория за способността им да деактивират човешки коронавируси, които по структура са подобни на SARS-CoV-2. Прегледаните продукти включват 1-процентен разтвор на бебешки шампоан, пероксид за премахване на болки в устата и води за уста.


Екипът установил, че някои от разтворите за изплакване на носа и устата имат силна способност да неутрализират коронавируса, което предполага, че тези продукти могат да имат способността да намаляват количеството на вируса, разпространявано от положителни на COVID-19 хора. „Докато чакаме да се разработи ваксина, са необходими методи за редуциране на предаването. Изпробваните от нас продукти са лесно достъпни и често са част от ежедневието“, каза Крейг Майерс, професор в Пенсилванския колеж.

Носната и устната кухина са важни точки за влизане и предаване на човешки коронавируси. 1-процентовият разтвор за бебешки шампоан, често използван от лекарите за изплакване на синусите, деактивира повече от 99,9% от коронавируса след двуминутно време на контакт. Някои от продуктите за гаргара също са били ефективни при деактивирането на инфекциозния вирус, казаха изследователите. Много от тях деактивират повече от 99,9% от вируса само след 30 секунди съприкосновение.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар