Правят 3D модели на реакторни компоненти заради пандемията

в Свят

Английската корабостроителна компания Cammell Laird си сътрудничи с Ливърпулски университет за преодоляване на предизвикателствата, причинени от кризата COVID-19 в областта на атомните проекти на компанията.

Министерството на бизнеса, енергетиката и индустриалната стратегия (BEIS) на Острова спонсорира редица проучвания чрез своята „Програма за енергийни иновации“, за да опрости алтернативните системи за производство на електроенергия и да ги направи по-безопасни и икономични. Като част от тази инициатива, Cammell Laird кандидатства за разработване на съоръжение, което ще ѝ позволи да проектира, изгражда, оборудва и доставя модулни секции на електроцентрали – с акцент върху горивните сглобки за реактори с натриево охлаждане.


Изправена пред невъзможността да проведе задължителните HAZOP тестове за системна сигурност поради ограниченията на корона вируса, Cammell Laird ще разчита на екип от Центъра за виртуален инженеринг към Ливърпулския университет, който разработва виртуални 3D модели на реакторни компоненти. Това ще даде възможност на специалистите от Cammell Laird да направят тестовете виртуално и да извършат анализите си без забавяне, предаде Insider Media.

„Изпълнението на този проект навреме е изключително важно за компанията. Това ще ни позволи да приложим дългогодишния си опит от модулното корабостроене в атомната индустрия като повишаваме квалификацията на работната си сила и развиваме център за високи постижения. Модулното строителство, интегрирано с проектиране и производство, може да подобри сроковете и ефективността на разходите на атомните проекти и да промени начина на изграждане на една атомна централа“, разказва Джейми Уолгрес, мениджър на енергийните проекти в Cammell Laird.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар