Dark
Light
15.01.2021

БХРА: 1/3 от ресторантьорския бизнес фалира

"Една трета от ресторантьорския бизнес фалира – това са 32%. Те няма да се върнат в играта, бизнесите се продават, това важи и за хотелите. 30 на сто е спадът на този бизнес в SPA дестинация като Велинград", алармира зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Атанас Димитров.

Той подчерта, че загубите за ресторантьорския и хотелиерския бизнес са големи, а се наблюдава и отлив от тази професия.

"В продължение на години сме създавали тези хора и сме напът да ги загубим, а имахме и проблеми и преди пандемията. Сега какво ще се случи, ако те трайно напуснат този бизнес", посочи Димитров пред БНР.

"Кредитите са разсрочени до края на март, това ми звучи несериозно в тази ситуация, в която ние се намираме. По този проблем ние сме сезирали и нашите европейски ресорни партньори. Според нас мораториумът върху кредитите трябва да е минимум две години, и то след изтичане на пандемията", смята той.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар

Следваща публикация

Продават ни германски картофи за български

Предишна публикация

Стани успешен моден дизайнер! Виж как!

Следваща публикация

Продават ни германски картофи за български

Предишна публикация

Стани успешен моден дизайнер! Виж как!

Отидетенагоре