Dark
Light
21.08.2020

Евтиното ни сирене – пълно с вода

Водата превзема сиренето – под това мото асоциация „Активни потребители” публикува поредното си изследване. При 16 проби от общо 30 има над 70% вода, а при други 10 – над 62% вода. За сравнение, през 2005 година не е имало нито едно проверено от асоциацията сирене с вода над 60%. Председателят на „Активни потребители” Богомил Николов заяви, че са купени 30 вида сирене, като цената била между 4,40 лв. на килограм до малко под 10 лв. Изборът е направен, защото той е чувал многократно, че производители обясняват как е невъзможно цената да е под 10 лв., ако сиренето се прави по класическа технология. За да има толкова вода, трябва да има преднамерена технология, с която да се задържа вода в сиренето, убедено каза Николов пред bTV.

По думите му, това може да стане с технологични добавки – например желиращи агенти, т.нар. "E"-та. Николов обаче каза, че със сигурност палмовото масло не е мода. Написахме предложение в наредбата, която регулира имитиращите млечни продукти, да се добави като показател и съдържание от над 60% вода, заяви Николов за финал.  

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар

Следваща публикация

Пеевски продаде Lacrima на оръжеен търговец

Предишна публикация

НОИ преведе първите 18,2 милиона лева

Следваща публикация

Пеевски продаде Lacrima на оръжеен търговец

Предишна публикация

НОИ преведе първите 18,2 милиона лева

Отидетенагоре