Наследниците на Дико Илиев първо да платят на народа за „фолклорните мотиви“, използвани при написването на Дунавското хоро от дедо им

в България

Наследниците на Дико Илиев първо да платят на народа за „фолклорните мотиви“, използвани при написването на Дунавското хоро от дедо им
Наследниците на Дико Илиев първо да платят на народа за „фолклорните мотиви“, използвани при написването на Дунавското хоро от дедо им и тогава да искат пари за авторски права!

Бати и Щрауса, бати и Моцарта!

Обработил едно северняшко хоро за духов военен оркестър – получило му се – и голем композитор го направихме. Имал още 70 произведения бай Дико и кой му ги свири и знае? Никой. Сигурно и те са под закрила на закона – досущ като оня Грозев, дето се крие, а не се намира кой да го търси.


Като има алчни наследници Дико Илиев, няма да има народно признание и уважение. До година две ще е забравено и хорото и правата му. На младите и без това им е през оная работа за него – Азис да е жив!

Предлагам на тържествата по случай закриването на България да тропнем едно Дунавско хоро на аванта, а наследниците после да съдят Михаля за авторски права!

Иху и наздраве!

/Уточнение, че ми писна от знаещи: „Музикаутор“ се грижи за авторските права на автори и наследници. Наследниците ползват услугите на въпросната фирма и много добре знаят какво прави тя – в случая с Дунавското хоро също./

Зоя Б. Деянова

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар