Хотелиери предупреждават за масови фалити

в Новини

Хотелиери в курортите край Варна предупреждават за масови фалити и съкращения на служители, ако държавата не подпомогне сектора, който работи сезонно. Те настояват за допълнителни икономически мерки за компенсиране на собствениците, които не могат да се възползват от помощта на държавата.

Станислав Стоянов е сред собствениците на хотели в курорта "Златни пясъци", които работиха това лято. Заради пандемията обаче хотелът му е работил едва с 30% от капацитета си и почти на загуба. Сега хотелиерът няма с какво да покрие разходите си и вноските по кредитите.

"Правителството, което трябва да направи като мерки – да се стимулира с финансова ваканция кредитното обслужване, съответно на местно ниво има такси, които могат да се разсрочат, могат да се облекчат сроковете за плащането на данъци", възмутен беше той пред БНТ.

Хотелиерът прогнозира, че следващото лято ще е още по-трудно. Заради пандемията все още няма никакви ранни записвания.

"Няма организирани чартърни полети, там стоят много неизвестни, туроператорите не смеят да вземат някакви прогнозни мерки, не смеят да оферират ранни записвания", казва още Стоянов.

Най-голямата надежда на туристическия бранш е ваксината срещу COVID-19. Ако тя е ефективна, фалити в туризма може и да няма.

През тази година ранните записвания ще отстъпят място на резервациите в последната минута. Отново ще се разчита на българските туристи, които през миналото лято преоткриха страната ни като дестинация.

Според хотелиерите са нужни най-малко 3 години, за да се възстанови напълно туристическият бранш след пандемията.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Бултимес Инфо!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Вашият коментар